logo Fundusze Europejskie dla rozwoju społecznego dofinansowane przez Unię Europejską

Z radością ogłaszamy rozpoczęcie naszego nowego projektu „Twój przepis na rozwój” nr FEWM.07.02-IP.01-0092/24, który został sfinansowany dzięki funduszom Unii Europejskiej!

Projekt realizowany jest od 01.10.2024r. do 30.11.2025 r.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027.

  • Wartość projektu wynosi: 732 491,79 zł
  • Dofinansowanie projektu ze środków europejskich: 659 242,61 zł

Projekt skierowany jest do 50 osób, będących mieszkańcami powiatu węgorzewskiego i powiatu kętrzyńskiego (Barciany, Kętrzyn, Reszel, Korsze, Srokowo, Pozezdrze, Budry), zatrudnionych na umowach cywilno-prawnych, umowach krótkoterminowych oraz ubogich pracujących.

W szczególności projekt skierowany jest do:

  • osób z niepełnosprawnościami lub osób ograniczonych mobilnie,
  • osób w wieku 55 lat i więcej,
  • reemigrantów i migrantów,
  • osób o niskim wykształceniu,
  • osób zamieszkujących tereny wiejskie,
  • osób samotnie wychowujących dzieci lub sprawujących opiekę nad dzieckiem z niepełnosprawnością.

Cel projektu:

  • Zwiększenie aktywizacji zawodowej wyżej wymienionych oraz poprawa ich sytuacji na rynku pracy. Podniesienie umiejętności poruszania się po rynku pracy, nabycie kwalifikacji/kompetencji zawodowych oraz poprawę warunków zatrudnienia po zakończeniu udziału w projekcie.

Działania i etapy realizacji:

  • Rekrutacja będzie prowadzona na terenie gmin objętych wsparciem, w oparciu o regulamin rekrutacji. Odbywać się będzie w 5 turach (osobno dla każdej): I tura 10.24, II tura 11.24, III tura 02.25, IV tura 03.25 i V tura 05.25. Zamknięcie terminów rekrutacji może nastąpić w terminie wcześniejszym po skompletowaniu wszystkich uczestników projektu.

W ramach realizacji projektu realizowane będą następujące formy wsparcia:

  • Poradnictwo zawodowe wraz z opracowaniem IPD – spotkania indywidualne z profesjonalnymi doradcami zawodowymi, każdy UP otrzyma indywidualne wsparcie doradcy zawodowego, na którym zostanie opracowany jego IPD, obejmujący formy pomocy niezbędne do poprawy jego sytuacji zawodowej. Ponadto każdy UP weźmie udział w indywidualnym poradnictwie zawodowym na którym UP poprawi własną motywację do dalszego działania i poprawy swojej sytuacji zawodowej .
  • Warsztaty "Kreowania wizerunku"– Każdy UP odbędzie warsztaty ,,Kreowania wizerunku"-24h/gr. (5 gr po 10os). Każdy UP weźmie udział w warsztatach z kreowania wizerunku pracownika, które pokażą mu jak wykreować własny wizerunek zawodowy i społeczny, aby dla tych UP, którzy planują zmienić pracę poszukiwanie zatrudnienia było bardziej efektywne a ci UP, którzy chcieliby się rozwijać, awansować, rozwinąć karierę zawodową i polepszyć swoją sytuację w aktualnym miejscu pracy.
  • Coaching kariery – Każdy Uczestnik Projektu odbędzie indywidualne spotkania z coachem kariery. Zajęcia będą trwały przez cały okres trwania projektu, UP będą mogli na bieżąco omawiać swoje postępy, bieżące wyzwania oraz strategie rozwoju zawodowego. Przez cały okres trwania projektu, coach kariery będzie także monitorować postępy uczestnika i dostosowywać plan rozwoju, aby zapewnić osiągnięcie wyznaczonych celów zawodowych UP w celu poprawy ich sytuacji na rynku pracy.
  • Szkolenia zawodowe - Każdy Uczestnik Projektu weźmie udział w bezpłatnym szkoleniu zawodowym, którego efektem będzie rozwój umiejętności i nabycie kwalifikacji lub kompetencji. Szkolenie ma na celu przygotowanie do pracy w określonym zawodzie dającym gwarancję awansu,  zatrudnienia lub zmiany kariery. Szkolenie zwiększy atrakcyjność Uczestnika Projektu na rynku pracy i umożliwią uzyskanie stabilnego zatrudnienia.
  • Pośrednictwo pracy –  Zadanie będzie realizowane przez doświadczonego pośrednika pracy, który będzie miał za zadanie pozyskanie wysokiej jakości ofert stażu i pracy, odpowiednich dla Uczestnika Projektu.  Celem wsparcia jest podniesie u wszystkich UP umiejętność aktywnego poszukiwania lepszego zatrudnienia i nawiązywania kontaktu z pracodawcami, rozmowy z pracodawcami o polepszeniu swojej sytuacji zawodowej np. przejściu z umowy zlecenia na umowę o pracę, przejściu z umowy krótkoterminowej na długotrwałą dzięki czemu UP będą mogli zwiększyć stabilność zatrudnienia i polepszyć swoją sytuację finansową.
  • Staże – Wsparciem objętych zostanie 10 Uczestników Projektu. Celem wsparcia jest nabycie doświadczenia zawodowego odpowiadającego na potrzeby lokalnego rynku pracy i niezbędnego do podjęcia stabilnego zatrudnienia.

Projekt będzie realizowany zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Zapewniamy, że projekt zaplanowano tak, aby był dostępny dla wszystkich ludzi, bez względu na kolor skóry, wiarę, rasę, stan zdrowia.

Rezultaty projektu:

  • Do projektu zostanie zrekrutowanych 50 Uczestników pracujących (30K,20M).
  • Wsparciem w projekcie zostanie objętych 10 Uczestników w wieku 55 lat i więcej (8K,2M).
  • Wsparciem w projekcie zostanie objętych 11 Uczestników w wieku 18-29 lat (8K,3M).
  • 45 Uczestników Projektu (28K,17M) uzyska kwalifikacje po zakończeniu projektu.
  • Wsparciem w projekcie zostanie objętych 5 Uczestników z orzeczeniem o niepełnosprawności (4K,1M). 

Biuro Projektu: Akademia Rozwoju Osobistego „Kompas biuro będzie się mieścić na obszarze realizacji projektu.

Koordynator projektu Małgorzata Dudek telefon, 500 181 698 adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Asystentka koordynatorki: Aleksandra Wiecińska telefon, 505 336 631, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.mapadotacji.gov.pl

logo Fundusze Europejskie dla rozwoju społecznego dofinansowane przez Unię Europejską

Copyright 2009-2024 Akademia Kompas

Projekt i wykonanie StudioAlfa.pl tworzenie stron Joomla