Możliwe czy niemożliwe – jak to jest z przekonaniami ?

Często zdarza mi się zaczynać szkolenia od tematu przekonań i to bez znaczenia czy dotyczą życia osobistego czy zawodowego. Zastanawiałeś się kiedyś nad ich sensem ? Wiesz jaki mają wpływ na Twoje życie?

Myśl ta obudziła mnie też dzisiejszego poranka.

Pojawiły się w mojej wizualizacji dwie grupy osób. Jedna skupiona na  słuchaniu  radia i lecących w nich różnych utworów muzycznych. Były to utwory  bardzo dynamiczne, radosne a  ludzie w mojej wyobraźni  nadal smutni. Patrzę na nich i widzę monotonię , zamyślenie, brak motywacji.

Jakie są ich przekonania, jakie mają wizje swojej przyszłości ?  Jak będzie dalej wyglądało ich życie?

Druga grupa jest w tym samym miejscy, słucha tej samej muzyki, widzi te same obrazy. Tutaj widać jednak radość z chwili, z teraźniejszości.  Ich twarze promienieją ze szczęścia, w oczach widać  blask. Znowu nasuwają mi się pytania jakie są ich przekonania, jakie mają wizje swojej przyszłości ? Jak będzie dalej wyglądało ich życie ?

To co jest dla nich wspólne, to otoczenie w którym się znajdują. Dzieli ich jednak wielka głębina – głębina przekonań jakie tworzą się w ich umyśle.  To my sami, każdego dnia mamy wpływ na to w której grupie się znajdziemy i jak będzie dalej wyglądało nasze życie. Podejmujemy codziennie decyzję z którą grupą spędzimy najbliższy czas. To są nasze wyboru, które doprowadzą nas do tego, co jest dla nas najważniejsze. Nieraz będziemy pokonywali krótszą a nieraz dłuższą drogę. Nieraz zboczymy z naszej mapy przyszłości, ale wierząc w dojście do obranego punktu wrócimy na obraną trasę  i zawsze przed oczami będziemy mieli cel, który chcemy zrealizować.

Wybór należy do każdego z nas. Dokonaj najlepszego dla siebie : )

Powodzenia