Mama na pełen etat!

Prowadzę coraz więcej rozmów z kobietami w ciąży lub na urlopie macierzyńskim, które w tym okresie chcą dokonać ważnych zmian zawodowych w swoim życiu. Jest to  dla nich niewątpliwie moment dużej zmiany rodzinnej oraz organizacyjnej i może właśnie dlatego podejmują decyzję o zmianie również życia zawodowego. Swoją drogą, zaczyna ten temat mnie powoli interesować i mam wrażenie, że biorę udział w przemianie społecznej. Czuję, że jestem świadkiem nowej ery macierzyństwa.

Dzisiaj odwiedziła mnie znajoma, z którą nie widziałam się ładnych parę lat. Obecnie mieszka za granicą. Założyła tam rodzinę i kupiła dom. Przyjechała na urlop, więc ma czas na przemyślenia i podjęcie ważnych życiowych decyzji. Jak większość osób posiada wiele wątpliwości – zastanawia się czy odejść z etatu? Czy jest gotowa na zmianę ? Czy zmiana będzie tym, co da jej kolejną satysfakcję zawodową? Odbyłyśmy inspirującą rozmowę dla niej i dla mnie.

Jeśli Ty też zastanawiasz się nad jakąś zmianą w życiu zawodowym, to dam Ci kilka inspiracji, które zostały w mojej głowie po tym spotkaniu :

1.       Zacznij robić cokolwiek w tym temacie, aby mieć pierwszy krok już za sobą

2.        Rozmawiaj z ludźmi o tym co chcesz robić

3.       Jeśli chcesz być np. doradcą to zacznij doradzać, jeśli sprzedawcą to zacznij sprzedawać, jeśli pisarzem to zacznij pisać itd.

4.       Stwórz powoli swoje portfolio

5.       Jeśli myślisz o jakiejś zmianie to znaczy, że jesteś już gotowy, aby jej dokonać

6.       Otwórz się na elastyczność – nowa rzeczywistość może Cię zaskoczyć : )

7.       Jeśli masz jakieś obawy przed nieznanym to rozpocznij od małych kroków – stwórz sobie plan, określ terminy i krok po kroku realizuj swoje cele.

Często żyjemy w punkcie – „Chcę dokonać jakieś zmiany” .  Stan ten może trwać dni, miesiące a nawet lata. Może okazać się też kiedyś, że jest już za późno. Spojrzysz w lustro i powiesz „Zawsze chciałem i szkoda, że nigdy nie spróbowałem”.

Ja dzisiaj z tego miejsca chcę Ci powiedzieć  – spróbuj ! Zobacz jak to jest! Przeżyj to tak jak sobie wyobrażasz! Daj sobie szanse!

Mówię Ci to z własnego doświadczenia. Od momentu mojej zmiany minęło już sześć lat. Dzisiejsza moja rzeczywistość jest zupełnie inna od tej którą wizualizowałam sobie na początku drogi. Wiem jednak, że gdyby nie ten pierwszy krok to nie byłabym w tym miejscu, w którym jestem i nie odbywałabym takich rozmów jakie mam przyjemność odbywać.

Trzymam kciuki! : )